Інформація

Інформаційний розділ ZKT

Вибираємо колір для ванної кімнати

Вибираємо колір для ванної кімнати

Вибрати колір для ванної кімнати не так просто, адже ванна – це дуже “особисте” місце. Воно повинно бути комфортним і красивим. Домогтися “краси” можна спробувати за допомогою різних кольорів.

Найпопулярніший колір для ванної білий. Білий – просто і вишукано. На білому дуже добре видно будь-які забруднення, що допоможе тримати ванну бездоганно чистою, оскільки ви завжди будете бачити, де бруд. Одне з цікавих властивостей білого кольору – те, що він “відображає” тепло, а це значить, що холодним зимовим ранком немає більш підходящого кольору для ванної, ніж білий.

Чорний – якраз навпаки. Він приховає більшість бруду, але він «поглинає» високу температуру. Проблема чорного в іншому, він має тенденцію змушувати речі здаватися меншими, ніж вони є насправді, темна ванна буде здаватися тісній і маленькою.

Зелений – популярний колір, який розслабляє і заспокоює. Він дає відпочинок не тільки тілу, а й душі. Цей колір нагадує про природу. Темно-зелений у ванній дасть відчуття того, що ви знаходитеся в глибині лісу або перебуваєте в райських кущах.

Синій – дуже популярний колір, і він має ще більш глибокий розслабляючий ефект ніж зелений. Використовуючи синій у ванній в різних відтінках, ви відчуєте спокій і умиротворення. Синій змушує людей думати про океани і воді, а це чудові відчуття, для того щоб розслабитися і відпочити.

Якщо ви прокидаєтеся рано і вам не потрібно, щоб ваша ванна розслабляла вас. А навпаки, ви потребуєте якогось поштовху вранці. Тоді вам допоможе червоний колір або його похідні. Але не переборщіть, яскраве почервоніння гнітить. Все-таки для більшості ванн краще використовувати м’які кольори похідні цього. Вранці цей колір злегка підбадьорить, а в нічний час не відіб’є бажання повернутися в ліжко.

Монохроматичні кольору, т. е. відтінки одного і того ж кольору можуть мати різний вплив на стан людини і настрій. Як правило, такі кольори заспокоюють і розслаблюють, але можуть швидко стати нудними і смутними через брак жвавості і кольорового контрасту.

Добре поєднуються кольори, що знаходяться поруч у спектральної таблиці. Використання двох або трьох “пов’язаних один з одним квітів” захоплює всю увагу, привносить гармонію і глибину. Одна проблема з цим типом квітів, іноді необережно додаючи четвертий колір можна зіпсувати всю картину сприйняття.

Вітається поєднання “протилежних” квітів. Теплий колір, об’єднаний з прохолодним кольором, типу жовтого і фіолетового, червоного і зеленого, або синього і оранжевого – створює цікаву комбінацію. Вони також візуально подобаються більшості людей. Оскільки два кольори містять всі три первинні кольори, система кольорів повна і врівноважена добре.