Інформація

Інформаційний розділ ZKT

Візуальні ефекти у ванній кімнаті

Візуальні ефекти у ванній кімнаті

Найчастіше наші ванні кімнати – невеликі приміщення, в яких повинні поміститися ванна, раковина, унітаз, шафи для зберігання речей і, може бути навіть, пральна машина. Вийти з “тісного” положення можна за рахунок правильно підібраної сантехніки і створення візуальних ефектів.

Розвиток сучасних систем інсталяції дозволяє розмістити предмети сантехніки не на звичних місцях, а там, де зручно Вам. Наприклад, цікавими варіантами є кутове розміщення раковини і душової кабіни або ванни, розміщення тієї ж ванни в своєрідній ніші, простір якої заповнене полицями, ящиками для зберігання речей.

Оригінальна ванна, встановлена на подіум, який в той же час служить місцем для зберігання необхідних речей.
Ванна + душова кабіна

Плануючи інтер’єр ванної кімнати, для початку визначте пріоритети: наприклад, чи так важлива вам саме ванна, або ви можете обмежитися душовою кабіною? Або ваші запити задовольнить компактна сидяча ванна з сидінням?

Ще одним рішенням рішенням може стати так звана “комбі-система” – ванна + душова кабіна. У таких систем є всі переваги душової кабіни і звичайної ванни. Виділяють 3 види комбі-систем: кабіна для душу встановлюється скраю ванни, посеред неї (відділяється стулкою) або ж накриває всю ванну.

Комбіновані бокси можуть мати максимум і мінімум функцій. Сама економічна система – це ванна стандартних розмірів плюс звичайна душова кабіна з елементарним набором функцій, обгороджена шторкою, із задньою стінкою з поличками для туалетного приладдя.

Є й більш економічний спосіб отримати ванну з усіма перевагами душової кабіни: досить придбати душову систему або панель з будь-яким набором функцій і оточити її розсувними або складними шторками, які легко монтуються як на прямокутні, так і на кутові ванни, і зручно складаються на стіну. Зазвичай такий варіант набагато економічніше, ніж готова комбі-система.

Якщо Вас цікавлять дизайнерські вишукування і ви згодні не шкодувати грошей на облаштування ванної, вам варто звернути увагу на ванни з масиву натурального дерева.

Для їх виготовлення беруться ті породи дерев, які стійкі до вологи від природи: модрина, махагон, тик, венге. Такі ванни створюються з щільно прилеглих один до одного фрагментів, відполіровані і покриті лаком, в результаті представляють собою цілісну структуру. Верх досконалості тут – зберегти первозданну структуру дерева, роблячи непомітним його покриття.

Дерев’яні ванни можуть нагадувати витончені тури (особливо добре вони вписуються в стилі “дзен” і “мінімалізм”), великою популярністю зараз користуються прямокутні ванни із зігнутим ложем і підголовником.

У моді зараз і дизайнерські ванни у формі бочки – з бортами і дном з дощок, стягнутих латунними обручами, при цьому вони нерідко оснащені гідро-та аеромасажем.

Умивальники та унітази

Що стосується умивальників, то останнім часом в моду увійшли так звані “умивальник-тазик” і “умивальник-столешніца” (дизайнерські речі, як правило італійського виробництва, вписуються в інтер’єр стилю “мінімалізм”). Умивальник-тазик стоїть на рівній стільниці, як окремий предмет на полиці, сам він при цьому може бути виконаний з найнесподіваніших матеріалів: крім класичного санфарфора, мармурової крихти кориана, використовуються і кольорове скло, і метал, і все те ж дерево.

По своїй геометрії умивальник-тазик так само може бути незвичайним, наближаючись до форми куба, кулі, або усіченого конуса.

Умивальник-столешніца, навпаки, нагадує не окремий предмет на столику, а сам столик – з несподіваним (часто – і за формою і за кольором) поглибленням, який і виконує роль раковини. Виходить при цьому природна “полку” навколо поглиблення – практична функціональна і. Важливий момент – такий умивальник не вставляється у вирізаний отвір у стільниці, а складає з нею одне ціле, без швів. Матеріали для виготовлення умивальників-стільниць використовуються різні: кольорове скло, метал, дерево, мінеральне литво, сучасні коріан і фраграніт, литтєвий мармур, традиційний сантехнічний фарфор.

Що стосується унітазів, то мода на ретро і повернення білого кольору – одна зі стійких тенденцій в сучасному дизайні.

У дизайнерських унітазах справа часто доходить до прямих рімейків “музейних” речей: наприклад, в сучасній “розкішної” квартирі можна зустрітися з унітазом вікторіанської епохи, який представляє собою підвісний зливний бачок, трубу з міді і білий фаянсовий унітаз з дерев’яним сидінням з масиву дуба.

Розширюємо простір

Тепер кілька рад по організації простору ванної кімнати. Як правило, головне завдання – як то цей простір розширити, уникнути відчуття тісного “пенала”.

Відразу зазначу один конструктивний прийом: для маленьких ванних кімнат вдалим може виявитися варіант з підвісним унітазом і умивальником – при їх монтуванні візуально розвантажується простір.

Тепер про стіни – їм відводиться найважливіша роль у візуальному розширенні простору ванної кімнати. У невеликій кімнаті не варто використовувати керамічну плитку й інші матеріали темних тонів з крупним малюнком і широкі бордюри. Набагато вигідніше в цьому випадку – мозаїка, плитка світлих насичених тонів з вузьким бордюром і декором, краще вертикальним.

Візуально розширять простір і дзеркальні включення в декор стін, і декоративні панно з перспективним зображенням. Оригінально виглядає у ванній помилкове вікно з наличниками, стеклами і, скажімо, квіткою на “підвіконні”.

Таке вікно може навіть відкриватися, ось тільки вигляд за ним буде намальований. “Вітраж”, розташований в будівельній ніші – ще один можливий прийом розсування тісного простору.

Дзеркало, крім “класичного” розташування над умивальником, може зустрічатися у ванній кімнаті на дверцятах шафок і поличок, акцентувати орнамент керамічної плитки на стінах і т.п.

Що стосується меблів, то, якщо повноцінна меблі не поміщається у ванній кімнаті, її функції беруть на себе окремі різноманітні елементи. Хороше, модне рішення – так званий “мойдодир”, закритий шафка з виїмкою під раковину і дзеркалом над ним, обладнаний полицями і ящиками, або умивальник-столешніца, про які я говорила вище.

Кілька слів про світло. В ідеалі у ванній кімнаті повинні бути як акцентований світло (виділення світловим променем якихось ефектних елементів, наприклад, молочно-білої або синьої чаші умивальника), так і рівний, досить яскравий і нейтральне світло косметичного кабінету.

Для створення першого зараз, як правило, використовуються декілька галогенних світильників, які можуть бути відкритими або вбудованими в підвісну стелю. Зручніше, на мій погляд, використовувати відкриті точкові світильники з регульованим кутом повороту – з їх допомогою ви зможете як-то фантазувати з освітленням ванної кімнати.

“Робочий” світло біля дзеркала – інша справа, для його створення найзручніше використовувати два симетричних світильника або один, витягнутий по горизонталі зверху дзеркала.

Ванна кімната, як правило, – саме малогабаритне приміщення, а значить, його простір найскладніше організовувати. Але, покладаючись на свій смак і враховуючи поради та рекомендації фахівців, можна створити свій, затишний і неповторний, інтер’єр.