Інформація

Інформаційний розділ ZKT

Інтер’єр ванної кімнати

Інтер’єр ванної кімнати

У ванній сучасного будинку начебто не залишається місця для індивідуальної творчості – санітарна кабіна повністю укомплектована, до того ж площа її зведена до мінімуму.

У ванній сучасного будинку начебто не залишається місця для індивідуальної творчості – санітарна кабіна повністю укомплектована, до того ж площа її зведена до мінімуму.

Але винахідливий чоловік і тут знайде резерви для підвищення зручності. Справді, ось висять на гачках халати, рушники, шапочки, різні ванні приналежності … Чи не краще сховати все це в плоский шафа, навісивши його на двері? І справа не стільки в естетиці зрештою, скільки у вимогах санітарії.

Та й чи красиво, коли з-під ванни або умивальника визирають тази, банки, пральні порошки та інші речі, необхідні, однак, саме у ванній кімнаті? Поличка із дзеркалом над умивальником, як правило, теж виявляється затісною для багатьох потрібних дрібниць. Але як же бути, якщо вільного простору практично немає?

Влаштувати для ванної “фартух”, по суті, не надто складно. Тут принцип конструкції залежить від профілю самої ванни, а тому вимагає виконання за місцем, оскільки профілі в різних ванн відрізняються. Але так чи інакше у всіх моделей нагорі проходить округлений борт. Його-то і слід використовувати для розміщення верхньої частини дерев’яної обв’язки такого фартуха з полицею уздовж ванни.

Обв’язку можна виконати з дошки, смуги ДСП підходящого бруска. Звичайно, на борт може потрапляти вода, тому його потрібно ошпаклевать і офарбити олійною фарбою. Ще практичніше облицювати верхній бортик фасонним керамічним куточком або прикрити дошку дюралевим куточком. Дерев’яні вкладиші-перемички по контуру борту ванни потрібно поставити у двох-трьох місцях, щоб закріпити вся шафа.

Дверцята фартуха можна зробити на смужках, щоб одна заходила за іншу, але якщо вам захочеться імітувати лицьову поверхню фартуха-шафи під плитку, а також зробити полки на внутрішній стороні дверцят, тоді потрібні дверцята орного типу, що мають єдину площину. Можливі й інші варіанти, наприклад, з обробкою пластиком, матованим оргсклом і т. д.

Якщо в родині є люди поважного віку, часом виникає необхідність в пристрої спеціальної сходинки для зручного та безпечного користування ванною. Слизька підлога і високий мокрий борт можуть стати для літньої людини причиною серйозної травми, тому, крім сходинки, бажано влаштувати і спеціальний поручень, за який можна було б ухопитися, входячи у ванну або виходь з неї. Такі поручні бувають у продажу. Головне – надійно прикріпити поручень до стіни.

Сходинку слід зробити приставний (дерев’яної) і, звичайно ж, стійкою.

Все це зручності.

А як щодо індивідуального образу ванною? З цього приводу думки розходяться. Є особливі любителі ванного інтер’єру – вони готові поступитися чим завгодно, лише б зробити це місце воістину казковим. І от серед оголошень зауважуєш: “Куплю плитку для ванною з фігурним малюнком”, “Куплю” морську хвилю “Звичайно, кому що подобається, може бути, саме домашні водні процедури серед” морської хвилі “дають комусь найбільший заряд бадьорості і знімають! стреси?

На наш погляд, для ванної кімнати, як і для всього санітарного вузла, “індивідуальне вираження” все-таки не найголовніше. Та й чим погана ванна кімната, облицьована звичайної білої кахельною плиткою, з гарною раковиною, дзеркалом і всім необхідним? Елементи, що підвищують рівень гігієни і зручності, вже самі по собі надають ванної комфортабельний і приємний вигляд.

Шафа на двері ванною роблять багато хто. Він повинен бути неглибоким (8-10 сантиметрів), щоб не заважати відкриванню дверей, а головне – все, що в ньому розміщується, не повинно гриміти, рухатися, падати. Тому краще всього присвятити цю шафу для халатів, рушників і інших м’яких речей, а внизу можна організувати одну-дві полички з високими бортиками для якихось інших предметів. Шафа на двері можна зробити або з дверцятами, то є справжній закриту шафу, або у вигляді хлорвініловою або клейончатій шторки на коліщатах і двох металевих напрямних, закріплених до дверей угорі й унизу на невеликому укосі.

Тильною, внутрішньої стінки шафки можна, до речі, не робити – нею буде служити самі двері ванної кімнати. А ось планка для гачків повинна кріпитися вже до обв’язки шафи. Конкретний спосіб кріплення шафки до дверей ви уточните самі залежно від її матеріалу і конструкції.

Для обробки шафи можна використовувати шпалери, що миються. У цьому випадку красиво виглядають дверцята, окантовані по периметру тонким, добре пофарбованим штапиком. Якщо це ізольований, повністю закритий шафка, угорі й унизу необхідні вентиляційні отвори. На дверцята шафи можна навісити й додаткове дзеркало – від цього ванна кімната тільки виграє.